Sprawdź oceny

Najczęściej czytane

Warning: Creating default object from empty value in /modules/mod_mostread/helper.php on line 79

Wykład o żołnierzach niezłomnych

1 marca 2017 r. w Liceum Archutowskiego na warszawskich Bielanach odbył się wykład dotyczący żołnierzy niezłomnych. Uczestniczyli w nim uczniowie klas pierwszych. Spotkanie poprowadzili Pani Agnieszka Grochowska i Pan Jacek Perłowski ze Stowarzyszenia Historycznego Polonia Restituta. Uczniowie w trakcie godzinnych zajęć pochyli się nad losami rodaków, którzy po raz kolejny zostali zmuszeni do walki, a także pogłębili swoją wiedzę na temat historii Polski.

Wykład był przeplatany fotografiami z lat wojennych i powojennych oraz filmami, które rekonstruowały wydarzenia i sytuacje z tamtego czasu (np. tzw. kocioł). Niezwykle ciekawa prelekcja miała na celu uczczenie pamięci bohaterów, gdyż był to Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Wykład został nagrodzony gromkimi brawami.

Tekst: Dominika Perkowska, kl. I A