Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

Nowy rok szkolny rozpoczniemy w poniedziałek 4 września o godzinie 9.00. Po uroczystym powitaniu przed wizerunkiem bł. ks. Romana Archutowskiego udamy się na pierwszą szkolną Mszę Świętą. Po Eucharystii uczniowie spotkają się z wychowawcami w salach. Tego dnia obowiązuje strój uroczysty.

Szczegółowy plan dnia:

• 9.00 - 9.30 - spotkanie przed wizerunkiem patrona,
  • 9.45 - 10.35 - Msza Święta w Kościele Pokamedulskim,
  • 10.45 - 12.00 - spotkanie uczniów z wychowawcami (kl. 1A - sala 4, kl. 1B - sala 7, kl. 1C - sala 10, kl. 2A - sala 11, kl. 2B - sala 8, kl. 3 - sala 9),
  • 12.10 - 13.10 - testy z języka angielskiego (tylko dla uczniów klas pierwszych).

Trwają gorące wakacje, czas odpoczynku i spotkania z innymi. Mamy nadzieję, że te dwa miesiące pozwolą nam z nową siłą i ochotą podjąć trud kolejnych dziesięciu miesięcy nauki. O to będziemy się modlić podczas uroczystej Mszy Świętej w Kościele Pokamedulskim w środę 6 września o godz. 16.00. W tym dniu obowiązuje uczniów strój uroczysty. Po Eucharystii zapraszamy rodziców na pierwsze spotkanie z wychowawcami poszczególnych klas.

Wyjazdy integracyjne. Od wielu lat uczniowie klas pierwszych liceum udają się we wrześniu na trzydniowe wyjazdy integracyjne w Góry Świętokrzyskie (okolice Św. Krzyża). Doświadczenie nasze wskazuje, że koszty wycieczki nie powinny przekroczyć 470 zł. na osobę. Wyjazdy są obowiązkowe. Szczegóły przekażą Państwu wychowawcy podczas pierwszego zebrania. Planowane terminy:
klasa I A (profil humanistyczny) - 11-13 września,
klasa I B (profil matematyczny) - 13-15 września,
klasa I C (profil przyrodniczy) - 12-14 września.