Kongres Aktywnej Młodzieży

Od października do grudnia 2017 roku Stowarzyszenie Strefa Wzrostu prowadziło  w Liceum Archutowskiego projekt „Strefa Aktywnej Młodzieży”. W ramach projektu, uczniowie klas I uczestniczyli w warsztatach psychoedukacyjnych rozwijających motywację wewnętrzną i przedsiębiorczość. Podczas warsztatów uczniowie planowali w mniejszych grupach własne projekty, przechodząc przez różne etapy pracy metodą projektu: budowanie zespołu, analizę potrzeb, wyznaczanie celu i planowanie. Odbywały się także spotkania indywidualne dla uczniów, podczas których rozmawiali z trenerami o zainteresowaniach zawodowych i dalszych planach edukacyjno-zawodowych.

Zakończeniem działań w projekcie był Kongres Aktywnej Młodzieży, który odbył się 13 grudnia w sali Św. Józefa. Podczas Kongresu chętni uczniowie z klas uczestniczących w projekcie prezentowali własne pomysły na projekty dla szkoły, które opracowywali podczas warsztatów psychoedukacyjnych. Prezentowane przez uczniów pomysły na projekty to: międzyklasowe zawody w siatkówkę, dzień pamięci o patriotach polskich, dyskoteka charytatywna, dzień międzykulturowy i dyskoteki tematyczne. Wszystkie pomysły spotkały się z uznaniem Pana Dyrektora i innych uczniów. Projekty są już prawie gotowe do realizacji, pozostaje więc tylko działać.

Tekst: Marta Małecka