Wyjazd klasy IB na Mazury

W ostatnim tygodniu roku szkolnego 2017/2018 klasa IB wyjechała na zieloną szkołę w formie czterodniowej wycieczki na Mazury. W ramach punktu edukacyjnego zaplanowane zostało zwiedzanie najpiękniejszych i najważniejszych historycznie zabytków Olsztyna.

Za przykłady można podać Bazylikę Archikatedralną Pw. Św. Jakuba oraz Zamek Kapituły Warmińskiej, będący miejscem, w którym pracował i tworzył swoją teorię Mikołaj Kopernik. Następnego dnia zorganizowaliśmy spływ kajakowy na pobliskim jeziorze Dadaj, ponadto przez cały wyjazd mieliśmy wiele innych atrakcji, m. in. wspólne oglądanie meczu Polska – Senegal, pływanie w pobliskim basenie, partie bilarda i mecze siatkówki z Panem Łukaszem Chojnowskim. Czas spędzony razem na Mazurach na pewno pozostanie dla nas miłym wspomnieniem.

Tekst: Maciej Marusza, kl. IB

Zdjęcia: Maciej Marusza, kl. IB, Aleksandra Radowska, kl. IB