Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

3 września o godz. 9.00 uczniowie i nauczyciele spotkali się na uroczystym rozpoczęciu nowego roku szkolnego w Zespole Szkół Katolickich na Bielanach. Apel rozpoczęliśmy od zaśpiewania hymnu państwowego. Po przywitaniu przez prowadzących wszystkich zgromadzonych głos zabrał dyrektor szkoły pan Tomasz Kowalczyk, by w krótkim przemówieniu odnieść się do istoty funkcjonowania bielańskiej szkoły.

Następnie uczniowie klasy IIa w krótkiej scence zaprezentowali, z jakimi wartościami wiąże się nasza społeczność. Później wszyscy udaliśmy się na Mszę Świętą inaugurującą kolejne miesiące wytężonej pracy. W homilii ks. Marcin zwrócił uwagę na niebezpieczeństwo, które ze sobą niesie brak świadomości wiary w katolickiej szkole. Po Mszy uczniowie wszystkich klas spotkali się z wychowawcami, by omówić najważniejsze zadania nadchodzących dni. Całość pierwszego szkolnego dnia była wypełniona uśmiechami i radością, które wynikały przede wszystkim z możliwości spotkania znajomych, kolegów i przyjaciół po wakacyjnej przerwie ;) A za 10 miesięcy już kolejne wakacje!