Pierwsze spotkanie informacyjne za nami!

16 lutego 2019 r. odbyło się pierwsze spotkanie informacyjne dla kandydatów zainteresowanych podjęciem nauki w Publicznym Liceum Ogólnokształcącym im. bł. ks. Romana Archutowskiego w roku szkolnym 2019/2020. Na początku kandydaci do liceum i ich rodzice spotkali się z dyrektorem szkoły p. Tomaszem Kowalczykiem i ks. Sylwestrem Jeżem - dyrektorem Centrum Edukacyjnego Archidiecezji Warszawskiej. Dyrektor przedstawił ofertę edukacyjną Liceum Archutowskiego, przypomniał harmonogram rekrutacji i odpowiadał na pytania dotyczące nauki w naszej szkole. Następnie kandydaci i ich rodzice zostali oddani w ręce „przewodników”.

Tę rolę pełnili uczniowie Archutowskiego. „Przewodnicy” oprowadzali zainteresowane osoby po szkole. Kandydaci mogli podczas spotkania informacyjnego obejrzeć pokazy zdjęć, filmy przygotowane przez naszych licealistów, mieli też okazję popracować z mikroskopami w pracowni biologicznej. Zainteresowani wzięli udział w konkursach językowych. Tego dnia można też było zjeść pyszne ciasta przygotowane przez licealistów.