Zajęcia z peorientacji zawodowej dla klasy 1b

12 czerwca 2019 r. uczniowie klasy 1b uczestniczyli w zajęciach przygotowanych i prowadzonych przez pracowników firmy ORACLE. Zajęcia składały się z czterech modułów: „Nowe technologie - Sztuczna inteligencja, Big Data, Internet rzeczy - wszystko, co młody człowiek wiedzieć powinien”, „Miasteczko Proxima”, „O prowadzeniu projektu - jak to robimy”, „Jak wykorzystywać szanse nie tylko w biznesie”.

Zajęcia były bardzo interesujące dla uczniów klasy matematycznej, pokazywały możliwości współczesnej nauki, perspektywy rozwoju, uzmysławiały, jakie umiejętności przydają się na rynku pracy. Największe wrażenie wywołała ostatnia prezentacja o wykorzystywaniu szans, ponieważ odwoływała się do doświadczeń życiowych prowadzącego, a jednocześnie taty ucznia naszego liceum. Po zakończonych zajęciach uczniowie wraz z wychowawcą p. Arturem Fijałkowskim udali się do pobliskiej włoskiej restauracji na pizzę.