Aktywne Kurpie

W dniach 17-18 czerwca 2019 r. uczniowie klasy trzeciej gimnazjum oraz licealiści z klas 1a, 1b, 2b i 2c wzięli udział w dwudniowej wycieczce na Kurpie. Pierwszego dnia - po zakwaterowaniu w Hotelu Kurpia Arte w Nowogrodzie - uczestnicy wycieczki wzięli udział w grach i zabawach integracyjnych. Po obiedzie odbyły się zajęcia z survivalu.

Uczniowie mieli okazję nauczyć się rozpalania ognia, upiec podpłomyki i przygotować herbatę na ognisku. Następnie odbyły się gry i zabawy w hotelowym basenie. Wieczorem wszyscy uczestnicy wycieczki spędzili czas przy ognisku.

Drugi dzień rozpoczął się od paintballa terenowego w pobliskim lesie. Po grze na uczestników czekała kolejna atrakcja - spływ kajakowy. Spływ - po krótkim instruktażu - rozpoczął się przy moście w miejscowości Dobry Las, a zakończył w Nowogrodzie niedaleko miejsca zakwaterowania. Spływ rzekami Pisą i Narwią był atrakcyjny dzięki licznym zakrętom i pięknym widokom.

Ostatnim punktem wycieczki było zwiedzanie Skansenu Kurpiowskiego w Nowogrodzie. Wycieczka zakończyła się w Warszawie ok. godz. 18.00. Wszyscy uczestnicy wrócili zadowoleni z pobytu na Kurpiach.