Zakończenie roku szkolnego 2018/2019

19 czerwca 2019 r. uczniowie, absolwenci, rodzice i nauczyciele bielańskich szkół spotkali się po raz ostatni w tym roku szkolnym, aby podsumować ostatnie dziesięć miesięcy nauki. Uroczyste zakończenie roku szkolnego rozpoczęliśmy od spotkania na szkolnym korytarzu. Po zaśpiewaniu hymnu państwowego zabrał głos dyrektor szkoły p. Tomasz Kowalczyk. W swoim wystąpieniu podsumował pracę szkoły i życzył wszystkim uczniom, aby byli błogosławieni, a więc szczęśliwi. Po przemówieniu dyrektora nadszedł czas na wręczenie nagród.

Wychowawcy poszczególnych klas nagrodzili uczniów za bardzo dobre wyniki w nauce i zaangażowanie w pracę na rzecz szkoły. W tej części pożegnaliśmy również ostatni rocznik gimnazjalistów. Uczniowie zawiesili na ścianie ostatnie gimnazjalne tableu oraz odsłonili tablicę z nazwą szkoły. Wychowawczyni klasy p. Sylwia Diłanian wręczyła wszystkim  pamiątkowe tableu, Youcaty oraz nagrody książkowe. Następnie gimnazjalistów pożegnali uczniowie liceum i zaprezentowali specjalnie przygotowany na tę okazję filmik. W dalszej kolejności nagrody wręczyli wychowawcy klas licealnych.

Zakończenie roku szkolnego to czas podziękowań, ale także pożegnań. Dyrektor w ramach podziękowań za zaangażowanie w pracę dydaktyczną i wychowawczą wręczył kilkorgu z nauczycieli nagrody. Gromkie brawa od uczniów potwierdziły, że młodzież zgodziła się z  decyzją dyrekcji. Na koniec pożegnaliśmy się z nauczycielami, którzy od przyszłego roku szkolnego zmienią miejsce pracy. Tak zakończyła się część wspólna uroczystości na szkolnym korytarzu. Następnie wszyscy przeszli do kościoła na uroczystą Mszę św., którą koncelebrował ks. Marcin Kłosowski. Po zakończonej Mszy uczniowie poszczególnych klas spotkali się z wychowawcami, by przede wszystkim otrzymać świadectwa, ale też po raz ostatni w tym roku wspólnie ze sobą pobyć.