Studniówka A.D. 2020

Studniówka jest wyjątkowym wydarzeniem w życiu każdego maturzysty. Tegoroczna odbyła się 1 lutego, jak nakazuje tradycja, w murach naszej szkoły. Tematem przewodnim został jednogłośnie Kraj Kwitnącej Wiśni, dekoracje przybrały kolory różu, bieli i granatu, a na suficie zawisły żurawie, których symboliczna liczba tysiąca w kulturze Japonii jest oznaką szczęścia. Mamy nadzieję, że będzie to dobry znak w perspektywie nadchodzącego egzaminu dojrzałości.

Studniówkę rozpoczęliśmy uroczystą Mszą, na której towarzyszyli nam rodzice, przyjaciele i nauczyciele. Po jej zakończeniu udaliśmy się do holu szkoły, gdzie podziękowaliśmy wszystkim, którzy włożyli wkład w nasze wychowanie, edukację oraz przygotowanie do tego tak ważnego dla nas dnia. Po słowach dyrektora ,,Poloneza czas zacząć” zatańczyliśmy ten piękny, tradycyjny taniec, którego nauczył nas Pan Kocyan. Później nastąpiła chwila do fotografów i przeszliśmy do stołów. Zabawa trwała do białego rana, bawiliśmy się razem z nauczycielami i wychowawcami do muzyki z różnych dekad - począwszy od lat 70. XX wieku, a skończywszy na utworach najnowszych.  Studniówka była dla nas z pewnością niezapomnianym i wyjątkowym wydarzeniem, cieszymy się, że mogliśmy wspólnie ją przeżywać. A tegoroczne hasło: „Dla osiągnięcia rzeczy wielkich należy umieć rezygnować z rzeczy małych” będzie jeszcze przez pewien czas w nas pracować. Bo przecież możemy je potraktować jak stwierdzenie, ale może być także pytaniem otwierającym mniej lub bardziej pogłębioną refleksję.

A teraz zaczynamy najtrudniejszy okres w liceum, czas intensywnych przygotować do egzaminów. Matura coraz bliżej!

Tekst: Emilia Matyjas, kl. IIIa